Gebruik jij ook Bit.ly?

Bit.ly is een website, netals Tinyurl, om je lange (affiliate) URL’s in te korten, alleen heeft deze meer te bieden dan tinyurl.

Je kan met bit.ly:

  1. URL inkorten
  2. Je ingekorte URL’s krijgen allemaal een unike URL. Je kan deze dan anytime bezoeken, ook wanneer de echte URL offline is. Het werkt als Google cache
  3. Je kan zien hoeveel keer op je URL is geklikt
  4. Je kan zien van waar en waar erop is geklikt (IM, e-mail, webpagina etc)
  5. Er is een XML feed aanwezig, zodat jij je altijd kan abonneren daarop

.LY extensie is trouwens het achtervoegsel van domeinen van websites uit Libië.

If you enjoyed this post, make sure you subscribe to my RSS feed! Relevante items
This entry was posted in Algemeen and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to Gebruik jij ook Bit.ly?

  1. Bas Matthee says:

    Voor mij maakt het niet zoveel uit of een URL 10 of 8 tekens lang is. De tweet die je typt pas je er toch wel voor aan en desnoods haal je een paar leestekens of tussenwoorden weg. Ik maak zelf altijd gebruik van Bit.ly. Enerzijds omdat de statistieken heel overzichtelijk zijn (mits je een account hebt) anderzijds omdat de API ook erg goed en vlot werkt. Op mijn website heb ik een post over de implementatie van Bit.ly.

    Voor de liefhebbers is dit artikel hier te vinden:
    http://bas-matthee.nl/2011/01/17/php-functie-voor-het-inkorten-van-een-link-via-de-bit-ly-api/

    PS. Je uitleg klopt niet over het cachen. De site wordt niet gecached.

    Gegroet!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="">

Anti-spam vraag: